Latosowo

Image

Chwilowo nasza agroturystyka Latosowo będzie gościć na naszej stronie Latos Aqua Zoo, ale obiecujemy, że to etap przejściowy :) 

Zapraszamy do naszego domu gościnnego położonego 120 km od stolicy, wśród łąk, lasów i pól, kilkanaście kilometrów od rzeki Bug i Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. W naszym gospodarstwie sami uprawiamy wiele warzyw i owoców, żyjemy w zgodzie z naturą, mamy mnóstwo zwierząt, w tym konie, czy kozy. U nas schronienie znajdują stare sprzęty, butelki, meble i inne drobne i mniej drobne świadectwa minionych dni. Sami robimy niezliczone rodzaje przetworów, pikli, sami wędzimy wędliny, robimy kozie i krowie sery, warzymy piwo i pędzimy domowe destylaty. Wyciskamy soki i kisimy. Zbieramy chwasty i umiemy je przyrządzić. Suszymy zioła, robimy syropy. Prowadzimy również warsztaty o szerokiej tematyce, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych, gdzie chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem. 

W naszym gospodarstwie można odpocząć od zgiełku miasta, pooddychać powietrzem wolnym od zanieczyszczeń, dobrze pojeść, podejrzeć dzikie zwierzęta,  pospacerować przy naszych żywych konstrukcjach z wierzby, pójść na grzyby, czy owoce leśne, upiec kiełbaskę z ogniska, odwiedzić pobliski Bug, czy też jedną z dwóch okolicznych stadnin koni, albo pobyczyć się na hamaku i "ponierobićnic" :).  W deszczowe dni można wygrzać się przy  kominku z dobrą książką, albo pograć w jedną z gier -mamy ich spory wybór specjalnie dla gości, delektując się domowym piwem, czy jedną z naszych nietuzinkowych nalewek. 

 Zadbaliśmy o to, żeby nasz dom był wyjątkowy. Został zbudowany przez nas ze starej wiejskiej chałupy, nieco przerobionej i powiększonej, z podcieniem, dwoma gankami, kuchnią, gdzie jest zarówno nowoczesny sprzęt jak i stara kaflowa kuchnia z wędzarką i piecem chlebowym. Zobaczycie w nim własnoręcznie zrobione lampy z zabytkowych bali, albo lampy z butelek. Wiele sprzętów, jak np łóżka, powstały w zgodzie z ideą recyklingu, zrobione są z palet, na których położyliśmy super wygodne, grube na 23 cm nowe materace. Nasz taras z podcieniem zbudowaliśmy z 100-letnich cegieł, pamiątkowych, bo pochodzących ze starego, rodzinnego domu . Nasz gliniany kominek nie tylko tworzy niezapomniany nastrój, ale również ogrzewa zarówno przestrzeń na dole jak i pokoje na górze. Tak z pasją  powstał dom z duszą :). 

 Na parterze jest kuchnia, łazienka oraz duża sala, służąca zarówno jako jadalnia, jak i sala warsztatowa. Na poddaszu mamy do dyspozycji gości następujące pokoje mieszczące w sumie 10 osób :

- pokój dwuosobowy południowy z możliwością jednej dostawki, z łazienką

- pokój dwuosobowy zachodni z łazienką 

- pokój dwuosobowy wschodni bez łazienki w pokoju z możliwością korzystania z łazienki na parterze ( polecamy rodzicom, którzy mogliby zająć oddzielny pokój, a dzieci mieć tuż obok a jednak oddzielnie :) )

- pokój czteroosobowy północny z możliwością dostawki z łazienką

 

Cennik noclegów za osobę dorosłą : 

- 80zł/osoba za jedną noc

- 60zł/osoba za dwie noce

- 50zł/osoba za trzy noce i więcej

 

Cennik noclegów w przypadku dzieci:

- do 3 lat z rodzicami w łóżku bądź we własnym łóżeczku gratis

- do 10 lat - 50% ceny za osobę dorosłą

 

Cennik posiłków:

- śniadanie wiejskie ( z naszych produktów, "na bogato" ) - 30zł/osoba

- obiadokolacja wiejska ( z naszych produktów, "na bogato" ) - 45zł/osoby 

- na specjalne zamówienie możemy przygotować dania nietuzinkowe płatne oddzielnie 

Dodatkowe informacje:

- w cenie noclegu oferujemy gościom ręczniki, oczywiście pościel, kapcie hotelowe, mydło w płynie, koce. 

-  dysponujemy siedzonkiem dla dzieci, oraz dla maluchów urządzimy kącik z zabawkami 

Kontakt:

Dowiedz się więcej i bądź na bieżąco :  

 www.facebook.com/latosowo 

 Zapraszamy serdecznie !

Kasia i Bartek Latos 

należymy do  

 Image

Image 

 

 


© Copyright 2006-2014 Latos Aqua Zoo
Zdjęcia Grzegorz Kawecki, Latos Aqua Zoo
Wykonanie i obsługa techniczna NETmo P.U.I.