Jak powstało LATOS AQUA ZOO

Moja przygoda z akwarystyką zaczęła się, kiedy jako przedszkolak dostałem od wujka pierwsze akwarium. Był to kilkudziesięciolitrowy zbiornik ramowy, który mam do dzisiaj . Powoli z mojego pokoju znikały z półek zabawki, a pojawiały się kolejne akwaria.

Z podróży zagranicznych mój ojciec przywoził mi sprzęt akwarystyczny, książki i pisma niedostępne w Polsce a na okres jednych wakacji załatwił mi praktykę w największym sklepie zoologicznym Berlina Zachodniego - AQUARIEN MEYER. Sklep ten na powierzchni kilkuset metrów kwadratowych prowadził wyłącznie akwarystykę słodkowodną. Po 6 tygodniach pracy wróciłem do Polski obładowany filtrami i innym sprzętem akwarystycznym jako zapłatą za pomoc w sklepie oraz z głową pełną marzeń o własnym sklepie kiedyś w przyszłości.

Po liceum wyjechałem na dwumiesięczną praktykę do Dusseldorfu w Lobbecke Museum und Aqua Zoo a następnie po powrocie rozpocząłem studia na SGGW i przeniosłem moje akwaria, których miałem już około 30, do małego domku na Ochocie w Warszawie. Tutaj, równolegle ze studiami, prowadziłem hodowlę ryb akwariowych i zdobywałem dalsze doświadczenie. Wiedzę czerpałem nie tylko z własnych doświadczeń, ale ucząc się również od starszych kolegów "po fachu", z którymi się przyjaźniłem i którzy chętnie zdradzali mi tajniki akwarystyki. Starając się być na bieżąco z akwarystycznymi nowinkami zacząłem regularnie co dwa lata odwiedzać największe w Europie międzynarodowe targi zoologiczne Inter-Zoo organizowane w Norymberdze.

Po zakończeniu studiów postanowiliśmy z moją mamą zrealizować moje marzenie i otworzyliśmy sklep zoologiczny Latos Aqua Zoo. Jednocześnie swoją hodowlę przeniosłem do sklepu, a po około roku uruchomiłem osobne pomieszczenie do kwarantanny ryb, gdyż moim celem było oferowanie do sprzedaży zdrowych organizmów. Bez kwarantanny jest to niemożliwe.

W 2007 roku postanowiłem zaprzestać wspólnego prowadzenia sklepu i poświęcić się mojej pasji - czyli hodowli ryb.W połowie października 2007 roku sklep zoologiczny przy ul.Targowej 33 lokal 25 w Warszawie zaprzestał swojej działalności a w otulinie Nadbużańskiego Parku Narodowego niedaleko Kosowa Lackiego powstała moja samodzielna hodowla prowadzona razem z moją żoną . W hodowli dzielnie pomaga mi również moja nastoletnia córka , która już teraz jak ja w dzieciństwie wykazuje wielkie zainteresowanie akwarystyką i ogólnie rozumianą przyrodą. Ryby od nas trafiają do hurtowni akwarystycznych.

 


Hodowla Ryb Akwariowych LATOS AQUA ZOO od tej pory stanowi jedyny profil działalności mojej firmy. Hodowla jest cały czas rozbudowywana. Niebawem na niniejszej stronie aktualne informacje, zdjęcia , nowa oferta ryb.

Strona www.latos.pl jak i e-mail od tej pory dotyczy wyłącznie Hodowli Ryb Akwariowych.

Bartek Latos 

 

 


© Copyright 2006-2014 Latos Aqua Zoo
Zdjęcia Grzegorz Kawecki, Latos Aqua Zoo
Wykonanie i obsługa techniczna NETmo P.U.I.